Home Video Voda Výživa Sálovka Fórum Odkazy e-shop
Video

Zde naleznete ukázky filmů, hudby, tanců a jiných ruchů, které vás budou obtěžovat ve dne i v noci a můžou vám způsobyt poruchu trávicí soustavy.
Dračí lodě v Purkarci(19.5 08) 

Dámy a pánové,

je na čase odhodit kostýmky a obleky, zapomenout na dobré vychování, chopit se pádel a zatnout zuby. Ve dnech 4. – 5. července se koná třetí ročník závodu dračích lodí v Purkarci.
Vše důležité už bylo někým napsáno, tak Vám jen nasekám odkazy:

http://www.olesnik.cz/dracilode/ssss_2008.htm - kompletní info včetně pravidel

Toliko k samotnému závodu, nyní k doprovodnému programu.

Start akce je v pátek, nechci v Purkarci vidět nikoho před pátou odpolední. Pokud se sejdeme, můžeme dát i ten trénink – ne, že bychom ho potřebovali.. V pátek večer bude živá kapelka (hard rock) v hostinci U Janátů, v sobotu pak venku nějaký káántry a v hospodě diskárna. Na všechny tyto akce je vstup pro závodníky zdarma, ostatní zaplatí nějakou tu symboliku.

Požadavky na účastníka : pulitr, spacák, karimatka
Spát se bude všude a to podle počasí. Děvčata mají předplacenou chaloupku, ostatní dvorek :-)

Přihlášky prosím formou sms, nahlásit jméno závodníka, pohlaví, věk, váha, co bude pít, počet a jména jeho realizačního týmu plus co bude pít. V případě, že Váš realizační tým je zároveň i závodník, neuvádějte ho a napište další sms!! ( příklad: Novák Jan, muž, 25, 75, pivo, Nováková Klára, všechno) Zprávu odešlete na kontakt uvedený níže. Jídlo a pití dohodneme v týdnu před akcí, sud/dva je/jsou asi samozřejmostí.

Startovné je 150, platí i bubeník! Případné dotazy směrujte na mě:
             tel.: 724 336 318
             icq.: 381 571 042

Tak ať nám vítr fouká do zad

Aleš

Největší automobilové muzeum na světě.(28.5 08) 

Když nebudete vědět, co dělat o sobotě vyražte do Stuttgartu, je tam největší automobilové muzeum na světě. První co vás zaujme je budova, ta stojí za zmínku. Zde jsou slova hlavního architekta Bena van Berkela: Budova se kolem vás otáčí a splétá jako socha plná kontrapostu; teď vidíte lidi a věci kolem a za okamžik už ne. V jakémkoliv bodě muzea je těžké zjistit, kde se přesně nacházíte. Můžete být ve správném prostoru na špatném místě nebo ne správném místě ve špatném prostoru. Budova se odhaluje a neustále vás překvapuje. Struktura Mercedes-Benz Museum je založena na trojlístku. Struktura jetelového lístku se matematicky skládá ze tří překrývajících se kruhů, jejichž středem se stalo prázdné trojúhelníkové atrium. Půlkruhová podlaží krouží kolem centrálního atria a vytvářejí horizontální roviny se střídající se jednoduchou a dvojnásobnou výškou stropu. Je prostorově komplexní; z muzea nemůžete trojlístek spatřit. Užitím osobitého designového modelu jsme byli schopni uspořádat požadavky na infrastrukturu, výstavní prostory, program i nosný systém. Pohybem odshora až dolů se lidé pohybují chronologicky uspořádanou výstavou. Návštěvníci se pohybují po cestě na okraji stavby jako ve stroji času. Sledovaná linka, která se mění v zeď, pak ve strop a potom v prostor, stírá rozdíly mezi linií, plochou a hmotou.

Autor: UN Studio Mecedes-Benz Museum
Adresa: Mercedes Strasse 100, Stuttgart, Germany
Web: www.mercedes-benz.com
Cena stavby: 150 000 000 Euro
Realizace stavby: 17.09.2003 - 19.05.2006
Výběrové řízení: 2001-02
Výška: 48 m
Plocha: 25000 m2
Zastavěná plocha: 4800 m2
Prostorová plocha: 210000 m3

Paragánská padina(21.5 08) 

Jak to ve skutečnosti bylo s Britou?

NN doporučuje: Bezstarostná jízda(15.5 08) 

Dva hippies, Billy a Wyatt, zvaný kapitán Amerika, právě vydělali nějaké peníze na drogách a tak stočili řidítka svých motorek na východ a vyrazili z horkého Los Angeles do vzdáleného New Orleansu na karneval. A toto je vyprávění o jejich bezstarostné cestě, kde můžeš kdykoli zastavit a dát si práska marihuany, namazat se v provinčním zapadákově nebo se nevázaně pomilovat s místními krasavicemi. Nic nelze předem plánovat a předvídat. jednou je odmítne nedůvěřivá recepce omšelého motelu, vzápětí snídají s neznámou farmářskou rodinou a náhodný stopař na chvíli odkloní jejich cestu do osamělé komuny jejich spřízněnců. Nová přátelství se tu navazují snadno a nečekaně, a stejně neodvolatelně končí. Tak, jako jejich setkání s mladým právníkem Georgem Hansonem, s nímž společně strávili nějaký čas v cele venkovského vězení, popojeli kus cesty, vykouřili pár cigaret - a pak už byli jen bezmocnými svědky jeho smrti. Zbyla jim po něm jen kreditní karta, adresa vyhlášeného bordelu a pocity, které nepřekryla ani bouřlivá karnevalová noc. A tak se vydávají na poslední úsek své cesty. Znovu je před nimi svobodná jízda a volná silnice, na niž právě vjíždí dodávka s farmáři, kteří mají o svobodě a toleranci svéráznou představu. Revoltující poselství ze sklonku 60. let dodnes neztratilo svoji výmluvnost a naléhavost.

Fotbalová exhibice(10.5 08) 

Co k tomu dodat, krátké srovnávací video, že mezi námi nejsou až tak velké rozdíly. Dále se chci omluvit Alešovi Hubáčků, ALešovi Grůbrů a Nikol Tomsové, že nejsou v závěrečných titulkách. Prostě jsem zapoměl. to se občas stává.

Čím že to v těch hrách střílíme?(10.5 08) 

AK-47

Avtomat Kalašnikova obrazca 47 (češtiny přeložitelné jako Automat Kalašnikova vzor 1947), známý pod zkratkou AK-47 je nejpoužívanější a jedna z nejznámějších útočných pušek světa. Další názvy, pod kterými je také známá, jsou např. „Kalašnikov“, „Akáčko“ apod. Jak již název napovídá byla sestrojena v roce 1947 mladým sovětským konstruktérem Michailem Kalašnikovem.

Konstrukce

Při konstrukci se tvůrce inspiroval německou útočnou puškou StG 44 z konce 2. světové války. Puška používá náboj 7,62x39 mm vzor 43 poprvé využitý u samonabíjecí karabiny Simonov. Zbraň při střelbě využívá tlaku prachových plynů odebíraných z hlavně prostřednictvím plynového kanálku. Je poměrně snadno ovladatelná a velmi odolná. Proto ji lze využít prakticky v jakýchkoli podmínkách. Ovšem značnou nevýhodou je její hmotnost. Při hmotnosti 4,3 kg se nejedná zrovna o tu nejlehčí zbraň.

Historie

V roce 1947 je M. T. Kalašnikov pověřen navrhnutím nové zbraně pro Sovětskou armádu.
O dva roky později, v roce 1949, je zahájena výroba AK-47.
Za další dva roky (tzn. 1951) je po důkladném testování zařazena do výzbroje Sovětské armády a jednotek policie.
Později vzniká spousta licencovaných kopií vyráběných v zemích východního bloku.
Československý Samopal vz. 58 sice zvnějšku připomíná AK-47, ale jeho vnitřní mechanismus je zcela odlišný.

Technické údaje:

Délka hlavně 415 mm
Délka zbraně: AK-47 870 mm
AK-47 se sklopenou opěrkou 651 mm
Hmotnost zbraně: s prázdným zásobníkem 4,30 kg
s plným zásobníkem 4,88 kg ran za s. 10

Vyráběné verze:

AK-47 je standardní verze s pevnou dřevěnou pažbou AKS-47 je stejná jako AK-47 pouze má místo pevné pažby sklopnou ramenní opěrku AKN-47 je modifikovaná AK-47 s přidanou lištou pro upevnění zaměřovače RPK...... kulometná verze. Z AK-47 se později vyvinula také řada AK-74 a její modifikace V mnoha zemích byly také licenčně vyráběny kopie

Současnost

V současnosti je v Ruské armádě a policii zbraň částečně nahrazena nastupkyní AK-74. Přesto je to pořád nejrozšířenější zbraň světa, bohužel i mezi teroristy.

František Sahula † (6.5 08) Všechny písně od Sahuly

Hudba, ženy a alkohol

Začalo to úplně nevinně.Prostě jsem v osmdesátých letech začal skládat, ale největší hity, které znáte začaly vznikat až ke konci osmdesátých let. Respektive to začalo jedním a tím byl Život je takovej.František Sahula Melodie i text mě napadly při procházce v lese. Prožíval jsem tehdy krizi se svou první ženou a už jsem věděl, že se dříve, či později, budu chtít rozvést. Měl jsem depresi, protože jsem věděl, že ona na to nepřistoupí. Vznikl Život je takovej a to už někdy v roce 1987, ačkoli vyšel na desce Tří sester až v roce 1989. Netušil jsem, že se z něj stane megahit. Po rozvodu mě žena mučila různými útoky, převážně psychického rázu a samozřejmě kriminalizovala, protože jsem samozřejmě vystoupil i z Církve a dal se na bigbít. V nastalé depresi vzniklo album V továrně je dobře, kde jsem se vypořádal se svou dělnickou minulostí, ačkoliv už jsem neměl důvod. V té době jsem už úspěšně fotografoval i pro EMI a nějakou dobu jezdil po světě s Realistickým divadlem, konkrétně s Havlovou Asanací. Dostal jsem se i do Ruska. Mezitím jsem z deprese, která vyplynula ze vztahu s jednou dívkou složil text k coververzi Stranglers Zlatohnědá, která dlouho vládla hitparádě na Radiu 1. Zase v tom byla ženská, jak jinak. Následně Stíny na duši, které vznikly v mé hlavě v dejvické hospodě u kulaťáku v Praze. Ožralý jako hovado a zhrzený slečnou jsem napsal text na lístky a tužku jsem si půjčil od pingla.

Ale vzápětí už jsem byl podruhé ženatý s pozdější šéfkou marketingu divize Danone Bio, kterou zde nebudu samozřejmě jmenovat. V té době jsem mimo muziky dělal převážně reklamu. Dlouho se nic o dívkách, ženách a manželkách konkrétně neskládalo, až po rozvodu s druhou ženou. Sbalil jsem si kufry, zavolal právníkovi a složil Čas, který, ač jsme byli Synové výčepu, prorazil do Evropy 2. mezitím samozřejmě vzniklo mnoho jiných dobrých textů a skladeb.

Po druhém rozvodu jsem se rozhodl, že budu řádit, dokud to organizmus vydrží a prožil si krátký, ale bouřlivý románek s mladou novinářkou, který dal vzniknout duetu s Ájou, který je na výběru BESTie OFF. A tady se situace úplně mění. Dos dlouho po rozchodu náhodně poznávám současnou ženu Jarmilku a přes všechny lapálie se prostě neopouštíme už po šest let. Nicméně děsivá krize, kterou jste zaregistrovali, dala vzniknout asi nejlepším textům, kterým vévodí Životem podvedenej. Takže těm, kdo o mně pochybují. Nebýt této lapálie nevznikly by v depce takové texty a z toho tři se bezprostředně týkají přímo konfliktní situace. Prostě vždy, když vyjedu ze sebe kvůli ženské, jsou výborné texty. Bohužel s nimi ruku v ruce stoupá konzumace alkoholu a já šílím, nebo se hroutím.

Krátce řečeno, nebýt ženských, nevznikla by polovička hitů a ty, které jsou o nich, jsou prostě nejlepší. Takže Vám milé dívky děkuji, za to, že existujete. Tobě Jarmilko především, protože jsi silná osobnost a náš vztah přežil. Teď už snad přežije vše. A hlavně Vám fanouškům a přátelům, že jste při mně zůstali. Jediné jak se Vám všem mohu odvděčit, je deska, která záhy vyjde. Na pivo Vás všechny pozvat nemohu, je Vás moc. A to je vše..

Váš František

Miloťákova taneční výuka (5.5 08)

V pátek 2.5 proběhla oslava narozenin Kamila a Janči v hospodě U kozla, kde se děli zajímavé věci ...

Modlitba pro partu (1.5 08)

To byly na koleji časy, když se hrála tahle píseň

Starší videa: březen 08, duben 08,